Hydraulika a pneumatika Parke

O společnosti Parker Hannifin

Společnost byla založena roku 1918. Díky ročnímu obratu 13,2 miliard USD ve fiskálním roce 2014 je společnost Parker Hannifin mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, který poskytuje specializovaná řešení pro širokou řadu mobilních, průmyslových a leteckých oborů. Společnost zaměstnává zhruba 58 000 zaměstnanců ve 49 zemích po celém světě. Firma Parker již 57 let každoročně navyšuje počet dividend, které vyplácí svým akcionářům. To společnost řadí mezi top 5 společností, jež vykazují nejdelší růst dividend podle S&P 500 indexu.

Technologie Parker

Abychom dokázali plnit potřeby našich zákazníků v oboru řízení pohybu, disponujeme nejširší řadou výrobků, které jsou k dispozici od jediného dodavatele. Máme k tomu podporu v podobě odborných znalostí v devíti hlavních typech technologií: hydraulika, pneumatika, elektromechanika, filtrace, řízení procesů, manipulace s tekutinami a plyny, těsnění a stínění, klimatizace a letectví a kosmonautika.

Parker v ČR a SR

Česká historie firmy Parker Hannifin začíná v roce 1991, kdy bylo založeno Obchodní a servisní centrum pro Českou republiku a Slovensko. O dva roky později započala výrobní spolupráce s českými firmami. V průběhu následujících čtyř let byly postaveny vlastní výrobní závody v Sadské a Chomutově.

Systémová řešení

Poskytujeme systémová řešení ve čtyřech klíčových segmentech: hydraulika, pneumatika, filtrace a chlazení. Pro prvovýrobce a exportéry zajišťujeme komplexní přístup v aplikaci systémů od návrhu přes výrobu, odzkoušení, instalaci a zaškolení až po záruční i pozáruční servis. Systémy v našem pojetí představují především myšlenku, jak společně se zákazníkem zvolit nejvhodnější řešení vyhovující jeho požadavkům.